Vchodové dvere Prešov

Vchodové dvere, rozmýšľate nad ich výmenou za nové drevené, hliníkové, alebo plastové? Alebo rozmýšľate aké by boli vhodné do vášho bytu, domu? Dvere sú vizitkou každého domu a štýlu majiteľa. Vchodové dvere, alebo vstupné dvere by mali byť funkčné a zároveň by mali pôsobiť príjemným dojmom a musia byť odolné voči poveternostným vplyvom.

Aký materiál, aký typ vchodových dverí?

Z akého materiálu sa vyrábajú vchodové dvere? V dnešnej dobe sa najčastejšie vchodové dvere vyrábajú z materiálov ako drevo, plast, hliník.
 
Drevené dvere –  drevené dvere sa hodia takmer všade a sú krásne. Ich nevýhodou je náročnejšia údržba oproti dverám s iných materiálov. Vyžadujú si starostlivosť, poveternostné podmienky majú vplyv na ich vzhľad aj tesnosť.    
 
Plastové dvere – Plastové sú asi najčastejšie predávané dvere. Majú výhodnú cenu a ich kvalita je tiež na vysokej úrovni. Samozrejme všetko záleží od konkrétneho výrobcu dverí, preto si vždy pred kúpou treba preveriť značku, či dodávateľa.
 
Hliníkové dvere – Hliníkové patria medzi tie najkvalitnejšie na trhu. Nevyžadujú žiadnu extra starostlivosť, sú odolné voči poveternostným podmienkam, majú dlhú životnosť. 
 
 

Pomôžeme s výberom vchodových dverí, poradíme, odporučíme.

Naši odborníci sú tu pre Vás

 

Aké je vhodné kovanie a vložka?

Pri výbere vchodových dverí je zásadnou súčasťou taktiež správny výber doplnkového príslušenstva. O výslednej bezpečnosti akú dvere majú rozhoduje aj vložka a kovanie. Tieto doplnky by mali byť v minimálne rovnakej bezpečnostnej triede ako samotné vstupné dvere do bytu i domu.

Je potrebné meniť zárubne?

Pokiaľ máte v byte, dome ocelové vstupné zárubne, je pravdepodobné, že ich nebude potrebné meniť a nové dvere osadíte priamo do nich. Táto možnosť sa týka obvykle dverí v bytoch v paneláku, kde v niektorých paneloch sú zárubne zaliate naozaj kvalitne. Pokiaľ sú, ale pôvodné zárubne slabé, poškodené je vhodné ich vymeniť za nové, bezpečnostné.

V našej ponuke nájdete: